Kāpēc pieredzējis jurists ir labāks par likumu krājumiem?

 

Cienījamie „Sestdienas” lasītāji, Jūs jau noteikti esat ievērojuši tādu tendenci: presē arvien vairāk publicē likumu tekstus. Pirmais iespaids liekas, ka tas ir ļoti noderīgi. Taču sakiet, vai tiešām jebkurš cilvēks var patstāvīgi izlauzties caur šo normu džungļiem?…

Es negribu nevienu atrunāt – lasīt likumus – tā ir noderīga un pat aizrautīga nodarbe. Taču, vienam likumam praksē var būt daudzi pielietojumi. Bet prakse – tā jau ir profesionāļu sfēra!

Lai būtu vienkāršāk saprast, ko es domāju, salīdzināsim Likumu krājumus ar lidmašīnas vadīšanas instrukciju. Jūs kārtīgi izlasījāt kā vadīt lidmašīnu. Vai tiešām Jūs domājat, ka Jūs veiksmīgi pacelsieties gaisā un pēc tam veiksmīgi nosēdināsiet lidmašīnu…?

To ir grūti izskaidrot cilvēkiem, kuriem patīk nodarboties ar „pašārstēšanos”. Es vēl neesmu redzējis nevienu uzvarētu lietu Tiesā no cilvēka, kurš vienkārši ir izlasījis likumu gūzmu portālā www.likumi.lv vai arī kādā avīzē.

Es neapgalvoju, ka tas nav jālasa. Vajag! Bet pēc tam pēc konsultācijas vērsties pie SAVA jurista, nevis pie kaimiņienes vai draudzenes.

Ir gadījumi, kad pie manis uz biroju nāk cilvēki, bet pat pieredzējušam profesionālim nav pa spēkam kaut ko mainīt: dzīvokli atņēma banka, darbā neizmaksāja algu,… Un tad es jautāju – ko Jūs tagad gaidāt no jurista? Kur Jūs bijāt ātrāk? Dzirdu klusu čukstu: „Mums labie ļaudis (kaimiņi, paziņas, kolēģi) ieteica tā rīkoties”.

Cik man tas ir skumji pazīstams! Pie mums katrs zina kā izārstēt vēzi (tāpēc, ka visi ārsti ir muļķi!), kā audzināt bērnus (tikai nez kāpēc mūsu cietumi ir pārpildīti) un, protams, pie mums visi ir jurisprudences profesionāļi (bet kāpēc tad cilvēki raud pēc Tiesas lēmuma?).

Ļaujiet atgādināt, ka profesionāls jurists pelna naudu ne jau tāpēc, ka viņam perfekts uzvalks un sieva – kosmetoloģe. Labs jurists obligāti pārvalda divas – trīs valodas, noteikti izprot jaunās tehnoloģijas un spēj atrast vajadzīgo informāciju. Nemaz jau nesaku – viņš ir labs psihologs, zinošs finansists un veiksmīgs uzņēmējs. Šo 15 gadu laikā vadot Juridiskās palīdzības biroju, man noderēja zināšanas pat ķīmijā un fizikā. Es neatgādināšu par to, ka, kā bijušajam Rīgas Domes un Saeimas deputātam man ir pazīstamas no parastā cilvēka noslēptās mūsu tiesvedības daudzas nereglamentētās nianses un metodikas jautājumu  telefoniskai atrisināšanai.

Tāpēc mani vienkārši tracina, kad cilvēki, kuri zaudējuši pirmās instances procesu, nāk pie manis un stāsta, ka TĀ viņiem ieteikuši darīt kaimiņi vai avīze. Es atkārtoju vēlreiz un vēlreiz — sākumā nāciet pie sava jurista.

Neesiet slinki un apmeklējiet mūsu interneta mājas lapu www.temida.lv. Tur Jūs atradīsiet daudz noderīgas informācijas, kas savlaicīgi pa­līdzēs Jums. Bet — tikai ar SAVA jurista palīdzību!

Sākumā – konsultācija

Pirms parakstīt līgumu nežēlojiet pāris latu konsultācijai. Kaut vai tas būtu nomas līgums, darba līgums vai kredīta-galvojuma līgums. Nāciet pie mums un Jūs būsiet apmierināti ar rezultātu.

Birojam Eiro Temīda, izdodas palīdzēt cilvēkiem:

– kad vajag pareizi, izdevīgi un droši noformēt mantojumu. Ļaudis nezina kā atstāt īpašumu tiem, kuri ir to pelnījuši. Kā pateikties saviem draugiem Testamentā. Un ko darīt, ja aiz mirušā paliek mazs mantojums un līdz ar viņu – lieli kredīti?

– kredītu jautājumos. Ir tehnoloģijas, kā var glābt īpašumu, kamēr nav atnācis tiesu izpildītājs. Pat pie pirmām nepatikšanām atsakāties no strausa pozīcijas – „galva smiltīs”. Daudzie uzskata, ka ja neizņemt vēstules no pastkastītes, tad nekas nenotiks. Tieši arī notiks: Jūs paliksiet pliki un uz ielas.

Mēs atrisināsim jebkuru Jūsu juridisku problēmu MAKSIMĀLI KVALITATĪVI!

Jūsu Valdis Krisbergs