Mēs jau agrāk publicējām komiksa veida plakātu, kur īsi un jautrā veidā bija parādīti galvenie krāpniecības veidi Internetā.

Šajā reizē piedāvājam iziet pikšķerēšanas pazīšanas testu.
Tas ir izstrādāts projekta
Jigsaw ietvaros, kurš attīstās Google paspārnē.

Lai arī gadiem ejot Interneta drošības risinājumi kļūst pilnīgāki, ir jāatzīst, ka ne visos gadījumos šo risinājumu piedāvātie mēstuļu filtri spēj atpazīt ļaunprātīgi veidotos E-pasta sūtījumus; arī ļaunprāši nesnauž, meklējot jaunas Interneta drošības risinājumu nepilnības.

Tomēr tendence ir tāda, ka Interneta drošības risinājumiem kļūstot pilnīgākiem, krāpnieki cenšas izmantot arī senākus sakaru veidus, kā SMS īsziņas un balss sakari. Jo izmantojot Internetu, ne vienmēr izdodas realizēt viņu nekrietnos nodomus.

Visos šajos krāpniecības mēģinājuma gadījumos vissvarīgākais ir noturēt pietiekošu uzmanības koncentrāciju, kas ir panākama ar pareizu darba un atpūtas organizēšanu.

Elektroniskās saziņas gadījumā – pirms atvērt vēstulei pievienotos failus, steigā nepaskriet garām elektronisko vēstuļu virsrakstiem. Apskatīties – vai neatšķiras kāds burts sūtītāja E-pasta adresē?
It īpaši ja korespondents steidzina vai arī šāda vēstule dotajā brīdī netiek gaidīta.

Protams – balss sakaru gadījumā ar krāpnieku tikai ass, noguruma nenotrulināts prāts un veikla valoda var pasargāt no lielām nepatikšanām. Labāk ir dažas minūtes pabūt muļķa lomā, aizsargājot savas intereses, nekā visu mūžu dzīvot kā muļķim.