Šis blogs ir par bankām, kurām Likums ir tukša skaņa.

Un par policiju, kuru bojā bankas.

Starp Jūsu paziņām noteikti ir cilvēki, kuri pirms krīzes ir iegādājušies nekustamo īpašumu. Nevis spekulācijai, bet sev dzīvošanai. Līdz 2008. gadam viņi domāja, ka ilgus gadus viņu alga ļaus izmaksāt bankai kredītu un naivi cerēja, ka ekonomika un viņu algas tikai augs.

Par to, kā mēs maldījāmies tagad zina visi. Kāds uzreiz padevās un atbrīvoja dzīvokli bankai, kāds cīnījās un centās saglabāt savu pēdējo dzīvesvietu. Tieši tā rīkojās mans klients.

Kad sākās naudas problēmas, viņš aizgāja uz banku, lai palūgtu kredīta brīvlaiku. Ja Jūs neesat bagāts kā Rokfellers, tās ir Jūsu problēmas – atbildēja viņam bankas darbinieks – „Atdosiet kredītu un tad jau varat arī mirt”. Klients vēl cerēja uz to labāko. Viņš ar ģimeni pārvācās pie vecākiem un dzīvokli izīrēja – tā daļēji sedza kredītu.

Toties banka netaisījās gaidīt šīs ģimenes finansiālā stāvokļa uzlabošanu un iesniedza prasības pieteikumu tiesā. Tiesa lēma, ka īpašniekam jāatbrīvo dzīvoklis, jo jaunais īpašnieks ir – banka. Tā kā tiesas pie mums ilgst gadiem, tajā laikā mans klients jau sen nedzīvoja savā dzīvoklī. Tur dzīvoja viņa īrnieks, kuram bija īres līgums. Un saskaņā ar Likumu, pat ja dzīvojamās telpas maina īpašnieku – uz īrnieku tas neattiecas.

Nelikumīga izlikšana

Sākumā šajā stāstā viss bija pēc noteikumiem. Tiesu izpildītājs palūdza manam klientam iznest visas savas mantas (kuras tur jau sen nebija!). Kopā ar tiesu izpildītāju uz dzīvokli atnāca bankas pārstāvis un pateica īrniekam, lai tinās prom. Šokēts dzīvokļa bijušais īpašnieks sāka zvanīt man: vai tiešām viņš ir pievīlis savu īrnieku un viņam arī nav tiesības tur atrasties?!

Es ieteicu viņiem steidzami izsaukt policiju, tā kā tāda īrnieka izlikšana ir nelikumīga. Atbrauca policija un īrnieks atkal zvanīja man: „Policija saka, ka viņiem nav nekādas daļas, viņi pat piedāvāja bankai savus pakalpojumus, lai iznestu uz ielas īrnieka mantas…”

Es palūdzu pie telefona policistu un aprunājos ar viņu. Pēc tā, kad policisti saprata kas ir īrnieka JURISTI, iznest mantas pārdomāja. Bet piedāvāja pārvest viņu uz citu dzīvokli. Es esmu daudz redzējis šajā dzīvē, un man sagribējās šo policijas komandu nosaukt par brigādi. Tikai pēc tā, kad es pateicu, ka tūlīt piezvanīšu Iekšlietas ministrijas dežurantam un pieprasīšu izsaukt „Alfa” specdienestu, policisti nomainīja toni. Un sāka pakļauties likumam, nevis bankai.

Bankas cietsirdība mani neizbrīnīja. Pie mums it kā ir kapitālisms un vienlīdzība, bet bankas nez kāpēc ir „taisnīgāki” par citiem. Bet policistu uzvedība – jā, šokēja. Man viņiem ir viens jautājums: kāpēc policijai tik ļoti patīk izdabāt bankas vēlmēm? Cik tas maksā, es nejautāju. Bet domāju, ka atbildi uz šo jautājumu zina tie pāris tūkstoši bijušo policistu, kuri tagad izcieš sodus speccietumā.

Eiro Temida ir vienmēr gatava vadīt Jūs un Jūsu tuvos likuma līkločos! Sadarbojoties ar mums, Jūs vienmēr lepni varēsiet teikt: „Es pajautāšu savam juristam!”

Zināt!

  • Īpašnieka ievešana valdījumā nav attiecināma uz īrnieku, kuram Ir līgums ar Iepriekšējo īpašnieku.
  • Īrnieks ir aizsargāts vēl vairāk, ja viņa līgums ir ierakstīts Zemesgrāmatā. Tāpēc, ja jaunais īpašnieks vēlas lauzt līgumu, lai vēršas Tiesā, nevis nodarboties ar patvaļību.

Jūsu Valdis Krisbergs